Dbamy o ptasie brzuszki!

W lutym Muchomorki poznawały ptaki, które możemy spotkać zimą. Rozpoczęliśmy od krótkiej charakterystyki sikorki, gila, wróbla i dzięcioła. Dzieci liczyły ptaki i opisywały ich wygląd. Słuchaliśmy ich śpiewu próbując go rozpoznawać. Wspólnie stworzyliśmy mini atlasy ptaków zimujących w Polsce, które dzisiaj dzieci przyniosą do domów. Zrobiliśmy również karmniki z tekturowych rolek, dzieci wykonały je samodzielnie usprawniając przy tym sensorykę (zanurzanie paluszków w ziarnach). Kulę z ziaren zostawiliśmy również w przedszkolnym ogrodzie , blisko naszego okna, dzięki temu możemy na bieżąco obserwować kto przyleci się poczęstować. Ćwiczyliśmy też motorykę małą poprzez naukę wycinania i samodzielną pracę z nożyczkami – tworzenie lornetek obserwatora ptaków.

2022-03-17T10:18:20+01:00