Dwujęzyczność w naszym Przedszkolu!

Kochani Rodzice, miło Nam poinformować, że wrześniu 2019 roku, w naszym przedszkolu, we wszystkich grupach wiekowych wprowadziliśmy dwujęzyczność, która jest realizowana metodą immersji tzn. poprzez zanurzenie się w języku. W każdej grupie wiekowej jest nauczyciel języka angielskiego, dlatego zajęcia i zabawy z dziećmi prowadzone są na zmianę zarówno w języku polskim jak i angielskim. Rezultaty zanurzenia w języku możemy bardzo szybko zaobserwować, dlatego sprawdza się tutaj zasada: im młodsze dziecko, tym lepsze (i szybsze) są efekty. W naszej pracy nie koncentrujemy się na ciągłym powtarzaniu słówek i zwrotów, ponieważ dzieci przyswajają słownictwo naturalnie, nieustannie słysząc je w piosenkach, wierszykach i codziennych czynnościach. Z doświadczenia wiemy jakie ogromne efekty rozwojowe przynosi dwujęzyczność. Oprócz walorów językowych dwujęzyczność przede wszystkim wspomaga rozwój zdolności poznawczych i inteligencji, osoby dwujęzyczne lepiej radzą sobie w zakresie kreatywnego myślenia i ,,elastyczności poznawczej” – rozwiązywania problemów.

2020-01-12T22:11:28+01:00